Március 14-ig meghosszabbította a panziók számára magasabb minőségű szolgáltatások nyújtására, valamint korszerű környezet kialakítására kiírt Kisfaludy Szálláshelyfejlesztési Konstrukció pályázatok beadási határidejét a Magyar Turisztikai Ügynökség. Egy-egy panzió 5-60 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyerhet, sőt az önerőt sem kell teljes egészében saját forrásból biztosítani.

Baranya megyében ötvennél is több vállalkozás élhet a 70 százalékos vissza nem térítendő támogatás lehetőségével, a pályázatok elkészítésében pedig a Baranya Megyei Vállalkozói Központ jelentős rutinnal és hozzáértéssel rendelkező szakértői is segítenek. A már üzemelő szálláshelyek megújítására kiírt pályázaton a fővároson kívüli panziók tulajdonosai vagy üzemeltetői vehetnek részt, a cél, hogy emelkedjen a turisztikai vonzerőkhöz kapcsolódó szálláshelyek általános minősége és a szolgáltatás színvonala, esetleg növekedjen a férőhelyek száma, a meglévő kapacitás kihasználtsága. A komfortfokozat növelése, az új szolgáltatások bevezetéséhez kapcsolódó infrastrukturális beruházások mellett informatikai, energetikai beruházások, szolgáltatások megvalósítása egyaránt szerepelhet a pályázatban. A kiírásban szerepel, hogy a panziósnak vállalnia kell a projekt zárásáig a „Panzió csillaggal" minősítés megszerzését, valamint azt, hogy legalább évi 180 napon át nyitva tart, és erre az időszakra legkevesebb 50 százalékos kihasználtságot is garantál.

Az önrész biztosítására is van megoldás

A vissza nem térítendő támogatás maximális intenzitása 70 százalék, ám az önerő egy részének biztosításához a pályázók számára elérhető a Magyar Fejlesztési Bank kedvezményes kamatozású hitelterméke is. Azok számára sem reménytelen a helyzet, akiket nem tud kiszolgálni az MFB Kisfaludy Turizmusfejlesztési Hitelprogramja, mert pl. tízmillió forintnál kevesebb hitelre lenne szükségük. Nekik megoldást jelent a Baranya Megyei Vállalkozói Központnál elérhető visszatérítendő támogatás, a mikrohitel, amely fix kamattal nyújt gyors és hatékony segítséget.

A támogatáskezelő Magyar Turisztikai Ügynökség a bírálati szempontok között kiemelten kezeli a hosszú távú turisztikai és pénzügyi fenntarthatóságot, a beruházás turisztikai szükségességét és a minőségjavulás kritériumrendszerét.