A KSH kedden kiadott jelentése szerint szeptemberben az építőipar termelése 17,8 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. Az épületek építése 18,7, az egyéb építményeké 17,2 százalékkal nőtt. Augusztushoz mérten 5,2 százalékkal nőtt az építőipar szezonálisan és munkanaphatással kiigazított termelése. A magasépítésben a lakó-, kulturális és ipari épületek építése, a mélyítésben az út- és vasútfejlesztési munkák eredményezték a növekedést.
 
A minisztérium közleményében Schanda Tamás kiemelte, 2023-ig mintegy 25 ezer milliárd forint értékű építőipari beruházás fog megvalósulni Magyarországon. Ezek a beruházások közvetlenül és közvetve hozzájárulnak a magyarok életminőségének javulásához, hiszen a cél az, hogy az ország az Európai Unió 5 legélhetőbb országa között legyen.
 
Az Európai Uniót tekintve a magyar építőipar az élmezőnyben szerepel. A visegrádi országok közül szeptemberben Magyarországon nőtt a legnagyobb mértékben az építőipari termelés, de az uniós összevetésben is erős a mutatónk: az elmúlt 10 évben az összes tagország átlagában 7 százalékkal nőtt az ágazat teljesítménye, míg Magyarországon 75,5 százalékkal.
 
Az ITM az elmúlt időszakban többmilliárd forinttal támogatta az építőipari  vállalkozások modernizációját.  A kis- és középvállalkozások versenyképesség-növekedését segíti, ha rendelkeznek megfelelő forrásokkal modern technológiák alkalmazásához, olyan eszközök beszerzéséhez, amelyekkel munkafolyamataik egyszerűsíthetők, a termelési kapacitásuk növelhető.  A gyorsabb, jobban tervezhető építőipari kivitelezés egyértelműen hozzájárulhat a hatékony munkavégzéshez. A technológiai korszerűsítés támogatása részben az ágazat kapacitáshiányát is ellensúlyozni tudja. Ehhez az ITM az elmúlt két évben 28 milliárd forintos támogatást nyújtott az építőipari vállalkozásoknak - tette hozzá az államtitkár.