A jubileumi rendezvénysorozat keretében gálaesteken mutatkozik be a magyar hivatásos táncművészet színe-java, valamint kiállítás, könyvbemutató, filmvetítések, térspecifikus előadások és workshopok is színesítik a programot – olvasható a szervezők MTI-hez eljuttatott közleményében.
    
A gálaesteken közreműködik a Magyar Nemzeti Balett, a Győri Balett, a Szegedi Kortárs Balett, a Pécsi Balett, a Frenák Pál Társulat, a Budapest Táncszínház, a Coincidance Táncszínház, a Duna Művészegyüttes és a Flamencorazonarte Táncszínház. 
    
Fellép továbbá a Közép-Európa Táncszínház, a Nagyvárad Táncegyüttes, a PR-Evolution Dance Company, a Tellabor – Kulcsár Noémi Társulat, az Udvarhely Néptáncműhely, a Bozsik Yvette Társulat, a GG Tánc Eger, az Inversedance – Fodor Zoltán Társulat, a Magyar Állami Népi Együttes és a Maros Művészegyüttes.
    
Szombat délelőtt Góbi Rita Pici Bonbon című gyermekelőadása várja az érdeklődőket. A Táncolj velünk! elnevezésű ingyenes program keretében pedig neves táncművész mesterek – Eva Hotova balettmester, Kulcsár Noémi modern-kortárstánc pedagógus, valamint ifjabb Zsuráfszki Zoltán koreográfus – nyitott óráin ismerkedhetnek meg a fiatalok a klasszikus balett, a kortárs és modern tánc, valamint a néptánc elemeivel.
    
Szombat délután a táncművészképző intézetek, köztük a Magyar Táncművészeti Egyetem, a győri és a pécsi táncművészeti szakgimnázium mutatkozik be a Gyere közénk, táncolj velünk! elnevezésű ingyenes program keretében.
    
Pénteken ingyenes fotókiállítás nyílik, amely 41 képet vonultat fel a szövetséget alkotó együttesek előadásaiból. A Magyar Táncművészeti Egyetem modern tánc szakos hallgatói mindkét nap térspecifikus táncperformanszra készülnek a Hagyományok Háza lépcsőházában.
    
Mindkét este ingyenes táncház várja az érdeklődőket a Magyar Állami Népi Együttes és a Maros Művészegyüttes közreműködésével.
    
A rendezvény védnöke Fekete Péter, Emberi Erőforrások Minisztériumának kultúráért felelős államtitkára. 
    
A Magyar Táncművészek Szövetségének elődszervezete 1948-ban jött létre. Többszöri átszerveződés és megújulás után a szövetség 1990 óta tölti be jelenlegi funkcióját, csaknem 40 tagja a magyar hivatásos táncművészet nemzetközileg is elismert magas színvonalát képviseli.
    
A szövetség folyamatos kezdeményezésekkel segíti a szakág megújítását és kapcsolatokat épít ki a külföldi társszervezetekkel. Fesztiválokat szervez, évadonként szakmai nívódíjakat ítél oda, javaslatokat terjeszt elő a művészeti és állami díjak, kitüntetések jelöltjeire. Az utóbbi időben aktívan közreműködött a táncművészeti életjáradék kiterjesztésében, a fiatal alkotókat támogató Imre Zoltán Program elindításában és a nagy táncművészeti infrastrukturális beruházások szakmai támogatásában.
    
A szervezet elnöke, Mihályi Gábor szerint a közeljövő feladatai közé tartozik a nemzeti, a kiemelt és a pályázatos kategóriában működő társulatok számára szánt központi támogatási keretek megemelése, valamint a táncos életpályamodell részeként a szakmai nyugdíj további kiterjesztése, és a pályájukat befejező táncművészek átképzésének elősegítése.