Girán János elmondta: Magyarország közép- és nagyvárosai közül Pécsett a legmagasabb a zöldfelületek aránya a település közigazgatási területéhez viszonyítva. A város stratégiai célja ugyanakkor, hogy mind területükben, mind a zöld felületek minőségében további előrelépések történjenek.

"Ezért készítjük el tisztán európai uniós fejlesztési forrásokból, közel 3.000.000 forint értékben a „Zöld Infrastruktúra Fejlesztési és Fenntartási Akciótervet”. Mindez a városi zöld infrastruktúra-hálózat megújításához kapcsolódik, így a későbbiek folyamán megvalósuló és a jelenleg előkészítés alatt álló fejlesztéseket ezen akciótervvel összhangban dolgozzuk ki" – szólt a részletekről az alpolgármester.

Girán János hangsúlyozta: a szakmai előkészítésbe szeretnék bevonni a pécsieket is, hiszen a társadalmi részvételen alapuló tervezés kulcsfontosságú. Éppen ezért átfogó konzultációt indítanak útjára, hogy az önkormányzatnak pontos képe legyen a pécsiek igényeiről.

A zoldkonzultacio.pecs.hu internetes címen kitölthető kérdőíven többek között olyan kérdésekre keresi a választ az önkormányzat, minthogy a válaszadók mennyire elégedettek vagy elégedetlenek a parkok, zöldfelületek mennyiségével, minőségével, méretével, elérhetőségével, azok szerintük mennyiben befolyásolják a Pécsről alkotott képet, illetve milyen gyakran, milyen célból látogatják a válaszadók a parkokat.

Kíváncsi az önkormányzat arra is, hogy melyek a legkedveltebb pécsi parkok, azokat mivel, hogyan közelítik meg, mennyi időt töltenek el azokban, mik a legfontosabb követelményei egy jó közparknak. Azt is megkérdezik, hogy milyen fejlesztések után látogatná rendszeresebben a válaszadó a közparkokat, a város mely területein lenne szükséges további parkokat kialakítani, fejleszteni a meglévőeket.

Girán János elmondta, a konzultációra előre is köszönik a válaszokat, azok ugyanis kulcsfontosságúak a küszöbön álló, több százmillió forintos fejlesztések szempontjából.